TEDxMarszałkowska – spotkanie kulturowo – opiniotwórcze


Muzeum Niepodległości oraz zespół TEDxMarszałkowska serdecznie zapraszają na spotkanie kulturowo-opiniotwórcze o tej samej nazwie, które odbędzie się w dn. 11 czerwca 2015 r. (czwartek) w godz. 9.30-18.00.

 

Tegoroczna konferencja TEDxMarszałkowska zaistnieje pod hasłem „Space to grow” będziemy odkrywać przestrzenie: zabierzemy Was w podróż w przestrzeń kosmiczną; będziemy poznawać przestrzeń ducha i ciała, przyglądać się przestrzeni miejskiej, analizować przestrzeń międzygatunkową, oswajać przestrzeń międzykulturową, badać media społecznościowe. Zajmiemy się podróżami, duchowością, rozwojem wewnętrznym. Będziemy eksplorować przestrzeń sztuki i marzeń. Porozmawiamy o tym, jak przestrzeń zrozumieć, kształtować i jak o nią dbać. A wszystko to w przestrzeni historycznej Muzeum Niepodległości przy Pl. Bankowym.

 

Spotkania typu TEDx są niezwykle popularne na całym świecie i mają już 30-letnią historię. Pomysł na konferencje TED (Technology, Entertainment and Design), czyli krótkie, maksymalnie  18-minutowe, ale za to efektowne (pod względem treści) i inspirujące mini- wykłady,  zrodził się w Kalifornii, USA i początkowo odnosił się tylko do zagadnień technologicznych. Z czasem jednak tematykę urozmaicono, a sama idea spotkań TED rozpowszechniła się na całe Stany Zjednoczone a następnie świat, nie omijając Polski.

 

Pierwsze słowo, które kojarzy się ze spotkaniami TED czy też TEDx to INSPIRACJA. Inspiracja do przemyśleń,  inspiracja do zmian, inspiracja do działań.  Główne  motto imprezy to „Idee warte rozpowszechnienia”, a o jej popularności świadczy ilość zorganizowanych spotkań. Oprócz oficjalnych konferencji TED,  istnieją także konferencje TEDx (TEDx, x – independently organized event),  niezależne i organizowane na lokalnym poziomie, ale podlegające tym samym regułom co TED.

 

TEDxMarszałkowska to nowa warszawska impreza TEDx-owa, organizowana niezależnie od TEDxWarsaw, i pierwsza w Polsce konferencja TEDx z mowami w języku polskim, angielskim oraz hiszpańskim.

 

TEDxMarszałkowska ”Space to grow”

11 czerwca 2015, godz. 9.30-18.00

Muzeum Niepodległości, Pałac Przebendowskich-Radziwiłłów, al. Solidarności 62

(blisko Pl. Bankowego)

 

Główni organizatorzy: Maja Zawierzeniec, Konrad Zawodziński, Piotr Ćwiek

 

 

Udział w TEDx-ie jest bezpłatny, wymaga jednak rejestracji poprzez specjalny formularz rejestracyjny.

https://docs.google.com/forms/d/1Hxbyl0t6LPDKM9aytyFymuERmGIot1N8jEgQh__yxqw/viewform?usp=send_form

 

kontakt: tedxmarszalkowska@tedxmarszalkowska.com

http://tedxmarszalkowska.com/spacetogrow/