IV Bieg Flagi


 IV BIEG  FLAGI   2016

BIEG FLAGI 2016 - plakat

 

( W ramach festynu: MAJÓWKA POD FLAGĄ BIAŁO-CZERWONĄ )

 

Organizator:

Urząd Dzielnicy Żoliborz  m. st. Warszawy.

Patronat honorowy:    

 

Realizacja zadania:

Fundacja Violet Kiwi

 

Cel imprezy:

Uczczenie Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Promocja miejsc pamięci Dzielnicy Żoliborz.

Upowszechnianie biegania.

 

Termin i miejsce:

2 maja 2016 r. , Cytadela Warszawska

 

Dystans:

  • Bieg uliczny na dystansie 10 000m. Trasa posiada atest dokonany przez organizatora przy pomocy skalibrowanego sprzętu do pomiaru odległości. Pomiar trasy z dokładnością do 0.1% (10m).
  • Nordic Walking na dystansie ok. 3300m. Zasady zgłoszenia, opłaty i świadczenia identyczne jak w przypadku biegu na 10km.
  • Bieg Dzieci na dystansie 100m. W biegu udział biorą dzieci w wieku przedszkolnym. Zgłoszenia nie są wymagane; nie będzie prowadzony pomiar czasu. Pierwsze 300 dzieci na mecie otrzyma medale.

Trasa biegu na 10km:

Bieg odbędzie się na oznakowanej trasie o nawierzchni asfaltowej i betonowej, na którą składają się trzy okrążenia prowadzące przez teren i wokół Cytadeli Warszawskiej.

Trasa w zdecydowanej większości prowadzi ulicami, oznakowana co 1 km.

Bieg odbędzie się przy ograniczonym i częściowo zamkniętym ruchu  kołowym, pieszym i rowerowym.

Limit czasu na pokonanie dystansu wynosi 70 minut.

Pomiar czasu:

Elektroniczny, oparty na technologii RFID. Dla każdego zawodnika liczony czas brutto i netto. SMS z wynikiem wysyłany na numer telefonu podany przy zgłoszeniu internetowym.

Program imprezy:

12.00 – 17.00 Majówka pod Flagą Biało-Czerwoną na terenie Cytadeli,
14.00 – oficjale otwarcie imprezy,
14.35 – bieg dzieci w wieku przedszkolnym na 100 m (udział nie wymaga rejestracji)
14.50 – START BIEGU NA 10KM i nordic walking,
16.20 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

 

Plan

 

 

 

 

 

 

 

Plan sytuacyjny

Na teren Cytadeli nie można wjechać samochodem. Polecamy dojazd metrem do Placu Wilsona i potem dojście pieszo lub dojazd autobusem 118 lub 185.

Jedyne wejście na teren Cytadeli to Brama Bielańska od strony Wisłostrady. Vis’a’vis Bramy Bielańskiej jest parking ale jest na nim niewiele miejsc parkingowych. Dogodniejszym miejscem do zaparkowania samochodu są parkingi przy Centrum Olimpijskim.

Biuro zawodów będzie czynne od godziny 12.00.

 

 

 

Impreza organizowana przez Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej i Muzeum Niepodległości gromadzi corocznie miłośników aktywności fizycznej, rekonstruktorów historycznych czy miłośników historii Polski. Podczas majówki odbywa się Bieg Flagi. Impreza ma charakter pikniku, na którym każdy – mały i duży – będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Uczestnicy mogą bezpośrednio zetknąć się z fragmentem historii, który stanowi Cytadela Warszawska. To historyczne miejsce jest doskonałym tłem dla wystaw i prezentacji muzealnych, a także znakomitą areną dla przeprowadzenia Biegu Flagi. Widzowie mogą również zapoznać się z efektami zakończonej niedawno kompleksowej rewitalizacji obiektów Muzeum

X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej

trasa biegu 2016SCENARIUSZ Majówka pod flagą biało-czerwoną IV Bieg Flagi 2016