Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i ich Opiekunów


Kino bez barier w Muzeum Niepodległości– 3 grudnia 2014

 

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i Ich Opiekunów będzie obchodzony w Muzeum Niepodległości w Warszawie poraz czwarty. W tym roku na program złożą się trzy projekcje filmowe, dostosowane do możliwości percepcyjnych osób niepełnosprawnych. Partnerem muzeum w realizacji obchodów święta jest Fundacja Filmowa Warszawa

 

Zapraszamy również do odwiedzenia wystawy stałej „Polonia Restituta” oraz wystawy czasowej „Chciałem odbudować polską duszę. W hołdzie Władysławowi Reymontowi, pierwszemu Nobliście Niepodległej Polski”. Zapraszamy również do odwiedzenia Oddziału Muzeum Niepodległości – Muzeum Więzienia Pawiak. Wstęp na wszystkie wydarzenia w dniu Światowych Dni Niepełnosprawnych i Ich Opiekunów organizowanych 3 grudnia 2014 r. jest bezpłatny.

 

Prosimy o wcześniejszą rezerwację na zwiedzanie Muzeum Niepodległości  i projekcję filmowe . Rezerwację przyjmują Michał Rybak, tel.  22 826 90 91 wew. 34 i Stefan Artymowski, tel. 22 8269091 wew. 39.

 

Antboy (Szwecja)

12.00 – 13.45 – film dla najmłodszych opowiada o chłopcu, który wskutek przypadkowego zdarzenia nabywa super mocy i staje się superbohaterem. Jest to opowieść o walce dobra ze złem, przyjaźni i odwadze. Dwunastoletni chłopiec, który sam o sobie mówi, że jest niezauważalny staje się kimś wyjątkowym. Ukąszenie mrówki daje mu siłę, równocześnie wydobywając  na światło dzienne takie cechy jak: odwaga, dobroć, odpowiedzialność za innych, waleczność. Wszystko to razem prowadzi do zawarcia wiernych przyjaźni. Niezwykłe przygody, brawurowe akcje w jednym filmie pt. Antboy.

 

Misja Gwiazda (Dania)

14.00 – 15.45 – akcja filmu toczy się we współczesnej Danii. Dwójka nastoletnich bohaterów początkowo mieszka w dwóch różnych miejscach. Chłopiec razem z rodziną mieszka na Jutlandii i w związku ze zmianą pracy przez mamę, przeprowadza się wraz z nią i dziadkiem do Kopenhagi. Tu mieszka bohaterka filmu, nastolatka pochodząca z tureckiej rodziny. Poznają się w szkole i odkrywają wspólne zainteresowania. Szybko łączy ich miłość do muzyki i przyjaźń. Bez opieki rodziców wyruszają w drogę. Bohaterka filmu postanawia wystąpić w konkursie piosenki dla młodzieży. Rodzice rozpoczynają poszukiwania swoich dzieci, przy okazji poznając się. Film Misja Gwiazda jest zabawną opowieścią o pokonywaniu barier między ludźmi.

 

Vincent chce nad morze (Niemcy)

16.00 – 16.45 – film jest błyskotliwą i niezwykle czułą komedią drogi, w której trójka młodych bohaterów zmaga się z problemami psychicznymi, niechęcią społeczeństwa i brakiem miłości. Vincent, Marie i Alex biorą życie w swoje ręce, ruszając w pełną szalonej radości podróż przez Europę. Film został obsypany licznymi nagrodami za aktorstwo, reżyserię i scenariusz, których ukoronowaniem była podwójna Niemiecka Nagroda Filmowa. Vincent chce nad morze rozbawił w niemieckich kinach ponad milion zachwyconych filmem widzów. Film jest ciepłą opowieścią o realizowaniu marzeń. Poza dynamiczną reżyserią i przepięknymi zdjęciami Alp, w filmie odnajdziemy mądre aktorstwo trójki głównych bohaterów. Zagrani przez nich młodzi ludzie są pełnokrwistymi postaciami, pokazującymi prawdziwe emocje.

 

Folder__MS

 

zaproszenie_MS