“Grenadier”.


X Warszawski Konwent Gier Strategicznych GRENADIER odbędzie się w dniach 23-24.05.2015 r.

Impreza poświęcona będzie propagowaniu wszelkiego rodzaju gier historycznych i pokazów rekonstrukcji historycznej.

Spotkanie organizowane przez: warszawski Dom Kultury Śródmieście, Pracownię Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych STRATEG i GROT, przy współorganizacji z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Muzeum Niepodległości, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego oraz Klubu Wojsk Lądowych.
Patronatami honorowymi imprezy są: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Komendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Patronatem medialnym imprezę objęli: TVP Historia, DO BRONI – Portal Historii Ożywionej, Forum Strategie, Federacja Rekonstrukcji Historycznej, Wargaming Zone i firma WARGAMER.

Pomysł zorganizowania konwentu wargamingowego powstał z inicjatywy Tomasz Kowalczyka instruktora z warszawskich Pracowni Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych STRATEG oraz GROT, przy współpracy z firmą Wargamer. Następnie Małopolska Grupa Wargamingowa na wzór GRENADIERA w Warszawie, zorganizowała spotkania wargamingowe Pola Chwały w Niepołomicach pod Krakowem.

Konwent GRENADIER organizowany jest zarówno dla osób, które nie miały kontaktu z grami historycznymi, a interesują się szeroko pojętą historią lub militariami, jak również dla doświadczonych graczy. Konwent ma być doskonałą okazją, do zobaczenia “w akcji” systemów i gier, o których do tej pory jedynie się słyszało lub czytało. Ponadto konwent ma dać wszystkim osobom aktywnie uczestniczącym w tym hobby możliwość sprawdzenia swych umiejętności dowódczych podczas organizowanych w trakcie jej trwania turniejów. Ponadto w czasie imprezy będzie można zobaczyć prezentacje makiet i modeli do gry przygotowanych przez kluby i grupy wargamingowe. Podczas konwentu odbywać się będą także pokazy grup rekonstrukcyjnych z różnych epok historycznych, od starożytności poczynając, a na czasach współczesnych kończąc.

W tego rocznej edycji GRENADIERA zostaną przeprowadzone 3 rekonstrukcje: Walki na przedpolach Warszawy – wrzesień 1939, Powstanie Warszawskie 1944, zakończenie II wojny światowej maj 1945.

Organizatorzy imprezy zapraszają wszystkie osoby zainteresowane grami strategicznymi, historią i militariami oraz rekonstrukcją historyczną do odwiedzenia CYTADELI WARSZAWSKIEJ (wejście przez Bramę Straceń, od strony ulicy Wybrzeże Gdyńskie) w dniach 23-24 maja 2015 roku.

23.05.2015r. 12.00 – 18.00
24.05.2015r 12.00 – 16.00

plakat_2015