Wystawa „MOSTY: Znad Wisły po Río Bravo”.

MOSTY: Znad Wisły po Río Bravo

Pierwsza wystawa polsko-meksykańska odbywająca się jednocześnie w obydwu krajach, w Nuevo Laredo i Warszawie (oryginały prac prezentowane są w Meksyku, kopie w naszym kraju).
Na wystawie zostanie pokazanych 16 prac 9 młodych artystek i artystów z obydwu państw, wiążących się z tematyką relacji międzykulturowych: poznawania siebie poprzez poznawanie ”innego” oraz wzajemnych inspiracji społecznych, historycznych i kulturowych.

Wernisaż wystawy w Warszawie odbędzie się w sobotę 6 lutego o godz. 16 w Galerii Brama Bielańska, ul. Czujna (wejście od strony bramy wjazdowej na teren Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, od strony Wisłostrady).

Pomysłodawczyni i główna realizatorka projektu: Maja Zawierzeniec
Koordynacja w Nuevo Laredo: Alfredo Arcos, Juan Miguel Pérez Gómez
Maja Zawierzeniec – przewodnicząca Polsko-Meksykańskiego Stowarzyszenia Kulturalnego Bocian&Nopal, meksykanistka, autorka projektu Młody Meksyk, zajmuje się sztuką i przemocą w kontekście meksykańskim Alfredo Arcos – pisarz i promor kultury, założyciel i dyrektor pisma literackiego Salamandra, dyrektor Departamentu Sztuki i Kultury miasta Nuevo Laredo w stanie Tamaulipas Juan Miguel Pérez Gómez – poeta, pisarz i promotor kultury, dyrektor Domu Kultury Estación Palabra w Nuevo Laredo

Mosty kopia