„Ormianie Semper Fidelis” – wystawa

Wystawa „Ormianie Semper Fidelis” została przygotowana przez Muzeum Niepodległości w Warszawie we współpracy z Fundacją Ormiańską KZKO. Ekspozycja w sposób przekrojowy ukazuje dzieje polskich Ormian – od przybycia do Lwowa wygnańców z ormiańskiego królestwa Ani, aż po współczesną działalność tej mniejszości na terenie Rzeczpospolitej, wraz z dokonaniami w dziedzinie renowacji cmentarzy na Kresach. Barwnym planszom towarzyszą eksponaty, wśród nich stroje i przedmioty liturgiczne oraz stroje ludowe Ormian.

Ekspozycję będzie można oglądać w dniach 19 maja – 20 czerwca br. w głównym hallu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, Plac Bankowy 3/5.

Wcześniej, jej wybrane elementy będziecie mogli obejrzeć państwo podczas Nocy Muzeów, w Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Ormianie2mali