Międzynarodowy Dzień Kombatanta

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOMBATANTA     „Myśmy już dawno drogę wybrali…”  15 kwietnia 2016 Muzeum Więzienia Pawiak

W Międzynarodowym Dniu Kombatanta zapraszamy na program dedykowany wszystkim Kombatantom II wojny światowej. Uroczystości odbędą się 15 kwietnia 2016 w Muzeum Więzienia Pawiak ul. Dzielna 24/26, Warszawa, oddział Muzeum Niepodległości.

Program uroczystości

12.00 APEL, MODLITWA EKUMENICZNA, UROCZYSTE ZŁOŻENIE KWIATÓW-

12.30 SPOTKANIE Z KOMBATANTAMI

1. 00 KONCERT

14.30 ZWIEDZANIE MUZEUM Z REKONSTRUKTORAMI

15.00 FILMY DOKUMENTALNE Muzeum Więzienia Pawiak

15.30 ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM

Program „Myśmy już dawno drogę wybrali…” jest dedykowany Kombatantom, byłym więźniom Pawiaka i niemieckich obozów koncentracyjnych w  Międzynarodowym Dniu Kombatantów.

Działania artystyczne, edukacyjne i integracyjne odbywać się będą na terenie Muzeum Więzienia Pawiak. Wydarzenia będą adresowane do wszystkich mieszkańców Warszawy, w szczególności do Seniorów, rodzin byłych więźniów i młodzieży. Poprzez uroczystości jakie organizujemy chcemy uczcić pamięć osób represjonowanych w okresie II wojny światowej.

PRAWDA historyczna przekazywana następnym  pokoleniom mieszkańców Warszawy przez Światków historii jest zadaniem ważnym i niezwykle pilnym. Naszym zadaniem jest POMOC w ZACHOWANIU PRAWDY i PAMIĘCI.

W jaki inny sposób możemy aktywnie i skutecznie pomóc Kombatantom w ich MISJI spotykania się z młodzieżą – edukacji- integracji. Jesteśmy przekonani, że wydarzenia związane z Międzynarodowym Dniem Kombatanta powinny być czasem, w którym spotkają się różne środowiska aby przypomnieć, nauczyć, opowiedzieć o prawdziwych wydarzeniach II wojny światowej.

Wstęp WOLNY!!!

Program realizowany przy współfinansowaniu  Miasta Stołecznego Warszawy i współpracy z Polskim  Związkiem Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych, Fundacją ART. .i Stowarzyszeniem Pasjonaci Historii Warszawy 1939-1945

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kombatanta, firma Eko Taxi oferująca usługę przejazdów taksówkowych i przewóz osób ufundowała na dzień 15 kwietnia 100 voucherów dla kombatantów uczestniczących w uroczystościach odbywających się w Muzeum Więzienia   Pawiak, za co serdecznie dziękujemy.

EKOPawiak_plakat_2016