Korespondent Bryan w Muzeum

10 października Muzeum Niepodległości zaplanowało wyjątkowe wydarzenie. Tym razem zaprosimy gości nie tylko na wystawę, ale także pokaz filmu. Wieczór z historią rozpoczniemy o godzinie 18.00 w Sali Audiowizualnej im. Karola Beyera.

Zebrani goście będą mieli okazję zobaczyć film Korespondent Bryan. To wyjątkowe dzieło oparte na archiwalnych nagraniach amerykańskiego dziennikarza Juliena Bryana, którzy przebywał w Warszawie w 1939 roku. Przedstawione w filmie nagrania to w większości materiały, które nigdy wcześniej nie były publikowane. Dopiero syn dziennikarza, Samuel Bryan wraz z Fundacją Stevena Spielberga i Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie udostępnili te niezwykłe historyczne źródła. To dzięki nim Eugeniusz Starky z Dzielnica Łacińska Movie mógł stworzyć prawdopodobnie jeden z najważniejszych filmów dokumentalnych ostatnich lat jakim jest właśnie Korespondent Bryan.