Do zakończenia projektu pozostało:

"Dostosowanie Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów do nowych funkcji kulturalnych i edukacyjnych
w tym dla osób niepełnosprawnych"
dni
6
6
godz.
1
6
min.
3
1
sek.
4
4

Ignacy Jan Paderewski w Pampelunie


Wystawa Muzeum Niepodległości „„Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) – Polak, Europejczyk, Mąż stanu i Artysta” zagościła w Pampelunie, gdzie wzbogaciła wydarzenie muzyczne, jakim były koncerty Piotra Palecznego oraz  Antoniego Wita z Orkiestrą Symfoniczną Navarry. Wykonano m. in. Koncert Fortepianowy a moll autorstwa I.J. Paderewskiego.

 

Około 2800 osób, przez tydzień,  miało okazję zapoznać się ze szczegółami życia i działalności naszego wielkiego Rodaka. Wystawa udostępniona była w hallu Pałacu Kongresowego Baluarte w centrum miasta.

 

Wystawa poświęcona życiu, twórczości i działalności politycznej tego Wielkiego Polaka. Szczególny nacisk został położony na udział Paderewskiego w Konferencji Pokojowej w Paryżu, gdzie walnie przyczynił się do odbudowy suwerennego Państwa Polskiego. Ponadto na tablicach poświęconych karierze artystycznej Paderewskiego prezentujemy materiał ikonograficzny ilustrujący jego triumfy i liczne spotkania z wielkimi tego świata w takich krajach, jak USA, Wielka Brytania, Francja. Belgia, Włochy i Rosja. Obok znanych obiektów na wystawie pokazujemy także mało lub w ogóle nieznane, np. rolki z pierwszymi nagraniami muzyki w wykonaniu Mistrza z początku XX wieku oraz ostatnią płytę wydaną za jego życia przez firmę CBS.

 

Wystawa składa się z 36 plansz (70 cm na 100 cm) złożonych w sześciu torbach (konstrukcja samonośna).