„Drugi plan” – wystawa prac Krystiana Kwaśnego

Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej

(oddział Muzeum Niepodległości)

ul. Czujna

W środę 13 września o g. 19.00 Galeria Brama Bielańska zaprasza na wernisaż wystawy prac Krystiana Kwaśnego (1978). Urodzony w Gdyni, od wielu lat mieszkaniec Warszawy, Kwaśny jest twórcą rozmaitych dziedzin, a przenikanie się sztuk pasjonuje go i inspiruje. Rzeźbi, maluje, komponuje, od dwudziestu lat gra na perkusji. Tworzy płaskorzeźby i obiekty-rzeźby, w których niezwykle ważne są struktura i kolorystyka.

Wykorzystuje przedmioty grające w naszym życiu role ważne, lecz drugoplanowe. Na co dzień niezauważane – w jego dziełach zyskują walor obiektów niepowtarzalnych. Używane przez niego osobiście narzędzia nabierają nowego znaczenia. Pędzle, wcześniej służące do tworzenia obrazów, zamieniają się w obrazy. Pałki perkusyjne – w osobliwe instalacje nawiązujące do muzyki. Drugi plan staje się pierwszym.

krystian.art Krystian Kwaśny