„Chciałem odbudować polską duszę. W hołdzie Władysławowi Reymontowi, pierwszemu Nobliście Niepodległej Polski” – Jelenia Góra

Prezentowaną niedawno w Muzeum Niepodległości wystawę „Chciałem odbudować polską duszę. W hołdzie Władysławowi Reymontowi, pierwszemu Nobliście Niepodległej Polski” obecnie oglądać można w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.

Wystawa składa się z szereg dzieł malarskich nawiązujących tematycznie do twórczości Reymonta, wśród eksponowanych w naszym muzeum obrazów znajdą się prace między innymi takich artystów jak: Józef Chełmoński, Włodzimierz Tetmajer, Józef Mehoffer, Teodor Axentowicz oraz Leon Wyczółkowski. Wielowątkowość prezentowanej ekspozycji znakomicie ilustruje związki malarstwa z literaturą, a przykładem ich nierozerwalności i ponadczasowości jest twórczość wybitnego polskiego noblisty. Wystawa jest także okazją do przedstawienia obrazu polskiej wsi przełomu XIX/XX wieku, utrwalonego w legendzie literackiej.

Ekspozycje unikatowych prac malarskich można będzie zobaczyć do 13 września 2015 roku.

chcialem 1chcialem 2