Biblioteka Filmu Historycznego. „Ledor Vador. Z pokolenia na pokolenie” w reż. Sylwii Kędzierskiej-Jasik.

12 kwietnia 2018 . w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej odbędzie się pokaz filmu pt. ” Ledor Vador. Z pokolenia na pokolenie ” Debiut polskiej reżyserki Sylwii Kędzierskiej-Jasik
Film został nominowany w kategorii filmu dokumentalnego w konkursie VIII MFFHiW 2017.

Yakov Holtzman- Żyd z Pułtuska -ocalony z Holokaustu z mieszkający dziś w Izraelu, każdego roku przyjeżdża do Polski w swoje rodzinne strony wraz z grupami młodzieży izraelskiej, by osobiście pokazywać swój ukochany shtetl.
Wzruszająca opowieść o potrzebie pielęgnowania pamięci o przeszłości przez człowieka wyjątkowo silnie doświadczonego wydarzeniami , coraz odleglejszej już historii oraz sposobach przekazywania z pokolenia na pokolenie wiedzy o niej. To ważna filmowa refleksja na temat potrzeby pamiętania.

Zapraszamy!