Powstanie Warszawskie w świadomości potomnych


Protokół z prac komisji konkursowej ,,Powstanie warszawskie w świadomości potomnych”

 

Prace plastyczne

 

Szkoła Podstawowa

 

I miejsce – Patrycja Prymel, Szkoła Podstawowa w Irzędzach, opiekun : Barbara Dziwanowska

II miejsce- Julia Łagocka, Szkoła Podstawowa nr 163 im. Batalionu Zośka, Warszawa, opiekun: Agnieszka Krakowiak, Agnieszka Łochowska- Kuś

II miejsce – Kacper Kowalik, Szkoła Podstawowa nr 163 im. Batalionu Zośka,Warszawa, opiekun: Agnieszka Krakowiak, Agnieszka Łochowska- Kuś

III miejsce – Natalia Cała, Szkoła Podstawowa  nr 33 w Łodzi, opiekun: Izabela Mierzejewska

III miejsce – Elena Pasquariello, Ceserta (CE), Włochy, opiekun: Alicja Lejkowska

 

Wyróżnienia – Klaudia Kumor, Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku, opiekun – Renata Łukawska

Wyróżnienie – Olga Wal, Szkoła Podstawowa nr 6  im. Żwirki i Wigury z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Mielcu, opiekun Renata Pieńczewska

Wyróżnienia Zofia Jankowska, Szkoła Podstawowa nr 14 im. ks. Grzegorza Piramowicza w Gdańsku, opiekun: Zdzisława Głowienka

Wyróżnienia Klaudia Wasik, Szkoła Podstawowa nr 14 im. ks. Grzegorza Piramowicza w Gdańsku, opiekun: Zdzisława Głowienka

Wyróżnienia Marcelina Skrzypa, Szkoła Podstawowa w Jesieni, opiekun: Agnieszka Prodyus

 

Gimnazjum

 

I miejsce – Oliwia Kowalska, Adrianna Janeczek, Natalia Cybulska, Adrianna Strużańska, Gimnazjum nr 14 im. Jana Pawła II, opiekun: Beata Pawłowska

II miejsce – Sidor Dariusz, Publiczne Gimnazjum w Niekłaniu Wielkim, opiekun: Maria Rusin

II miejsce – Kirkiewicz Kaja, Gimnazjum nr 1 w Oławie im. Polskich Olimpijczyków, opiekun: Lidia Szeligiewicz

III miejsce – Kacper Mikołajczyk, Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków, ul. Sportowa 6, opiekun: Lidia Szeligiewicz

III miejsce – Marta Kras, Magdalena Gniadek, Gimnazjum Publiczne w Chojniku, opiekun: Małgorzata Iwanowicz, Maria Rec

 

Wyróżnienia: Wiktoria Mazur, Publiczne Gimnazjum Samorządowe im Noblistów Polskich w Kazimierzy Wielkiej, opiekun: Monika Anielska, Urszula Góra

Wyróżnienia: Monika Świkszcz, Gimnazjum nr 13 im . Adam Chmielowskiego – św. Brata Alberta, Kraków, opiekun: Elżbieta Wójtowicz

Wyróżnienia: Weronika Piskorz, Gimnazjum nr 18 im. A. Rataja w Lublinie, opiekun: Elżbieta Starek

Wyróżnienia: Jan Skawiński , Gimnazjum Integracyjne nr 74 w Krakowie, opiekun: Jadwiga Gubała – Hirschenberger

Wyróżnienia: Aleksandra Siwiec, Publiczne Gimnazjum Samorządowe im Noblistów Polskich w Kazimierzy Wielkiej , opiekun: Romualda Adamczyk, Urszula Góra

Wyróżnienia: Julia Gawluk, Daria Citkowska, Gimnazjum nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Polkowicach, opiekun: Sławomir Henś

 

Liceum

 

 

 I miejsce Damian Ferenc, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w  Lubartowie, opiekun: Dorota Bułgajewska – Muzyka

II miejsce Benita Zwierzyk, Zespół Szkół im. Stanisława Staszica, Staszów, opiekun: Joanna Kuryk- Wielguszewska

III miejsce Julia Baran, Akademickie LO w Rzeszowie, opiekun: Wojciech Kubala

 III miejsce Natalia Szubartowska, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie, opiekun: Dorota Bułgajewska – Muzyka

 

Wyróżnienie: Damian Pikor, XXIV im. Norwida w Warszawie, opiekun: Dorota Samojluk

Wyróżnienie Piotr Młynarczyk, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. kś. Prof. Józefa Tischnera w Limanowej, opiekun: Michał Jaworski,

Wyróżnienie Natonek Marcin, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. kś. Prof. Józefa Tischnera w Limanowej, opiekun: Michał Jaworski,

 

Prace literackie

 

Szkoła podstawowa

 

 

I miejsce Skałka Jakub, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Trzebuni, opiekun: Alicja Rak,

I miejsce Małgorzata Midziak , Szkoła Podstawowa nr 9 w Lubin, opiekun: Katarzyna Hajek,

II miejsce Michał Kubicki, Szkoła Podstawowa nr 9 w Lubin, opiekun: Katarzyna Hajek,

II miejsce Praca zbiorowa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 21, Opole, opiekun: Elżbieta Bartoszek

II miejsce Misterka Alicja, Szkoła Podstawowa nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Małego Powstańca, 00-190 Warszawa, opiekun: Małgorzata Rokicińska

III  miejsce Pozarzycki Wiktor, Szkoła Podstawowa nr 15, Gorzów Wielkopolski, opiekun: Anna Kosmenda oraz Monika Araszczuk

III  miejsce Jankowski Mateusz, Szkoła Podstawowa nr 109 im. Edwarda Dembowskiego, , Wrocław, opiekun: Renata Borecka

 

Wyróżnienie:  Wierzycka Patrycja, Szkoła Podstawowa im. I Armii Wojska Polskiego w Młyńczyskach, opiekun: Marta Makowicz,

Wyróżnienie: Chojnacki Marcel , SP im. Powstańców Styczniowych 1863 r. w Lubochni, opiekun: Emilia Badełek

Wyróznienie: Kacper Lipiński, Miejski Zespół Szkół nr 4, Szkoła Podstawowa nr 15, opiekun: Agata Rysz

 

Gimnazjum

 

I miejsce Filip Olejarski,  Publiczne Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kazimierzy Wielkiej, 28-500 Kazimierza Wielka, opiekunowie: Monika Anielska, Wioletta Wójcik

II miejsce Więch Natalia, Tkacz Aleksandra, Publiczne Gimnazjum im. Armii Krajowej w Kajetanowie Zabłocie 1, 26-050 Zagnańsk, opiekun: Katarzyna Dobrowolska

III miejsce Oliwia Obuch-Woszczatyńska, 7-6 Środowiskowy Hufiec Pracy, Warszawa, opiekun: Katarzyna Dubiel – Iwańczak

III miejsce, Oliwia Sabat, Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej, Kielce, opiekun: s. Iwona Życińska

III miejsce Paulina Majocha, Marcin Klimek, Maksymilian Truchan, Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Brauna w Tarnowie, opiekun: Joanna Gnutek

 

Wyróżnienie: Eliza Grabarczuk, Gimnazjum nr 1 w Spytkowicach, opiekun: Bernardeta Chlebicka

Wyróżnienie: Prochowska Karolina, Gimnazjum 1, ul. Armii Krajowej 2, opiekun: Marta Długosz

Wyróżnienie: Uczniowie klas 3A i 3B Gimnazjum Dwujęzyczne nr 48, Wrocław, opiekun: Agnieszka Subik- Skoneczna

 

Liceum

 

I miejsce Kuna Karolina, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej, Lubartów, opiekun: Dorota Bułgajewska – Muzyka

II  miejsce Zielińska Dominika Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Lubsku, opiekun: Wioletta Nawrot

III miejsca Chojnicki Damian, Kuniszewski Paweł, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska, Toruń, opiekun: Artur Jęcka

III miejsce Mariusz Wójcik, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej, Lubartów, opiekun: Dorota Bułgajewska – Muzyka

 

Wyróżnienie: Maciej Dziedzic, Katolickie Liceum im. św. Stanisława Kostki w Kielcach, opiekun: Grzegorz Gielniewski 

 

Multimedia

 

Szkoła podstawowa

 

I miejsce Zabielski Dominik, Szkoła Podstawowa nr 88 im. Gabriela Narutowicza, Warszawa, opiekun: Irena Kisielew

II miejsce Barbara Marczewska, Szkoła Podstawowa nr 163 im. Batalionu ,,Zośka”, Warszawa, opiekun: Grzegorz Krakowiak, Agnieszka Łochowska – Kuś, Joanna Gałan

III miejsce Mateusz Osmański, Konrad Urbański, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie, opiekun: 

III miejsce, Karolina Kubicka, Szkoła Podstawowa nr 225 im. Józefa Gardeckiego w Warszawie, opiekun: Ewa Pietruszka

 

Wyróżnienie Kinga Piątkowska, Szkoła Podstawowa nr 52 im. Małego Powstańca, Częstochowa, opiekun: Urszula Bednarek i Lidia Jeziorowska

Wyróżnienie Barbara Kubicka, Szkoła Podstawowa nr 225 im. Józefa Gardeckiego w Warszawie, opiekun: Ewa Pietruszka

Wyróżnienie Wiktoria Wojewódka, Szkoła Podstawowa nr 2 im ppor. Józefa Krysińskiego, Oborniki Śląskie, opiekun: Beata Rybaczuk

Wyróżnienie Możejewski Jakub, Szkoła Podstawowa nr 88 im. G. Narutowicza, Warszawa, opiekun: Irena Kisielew

Wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej nr 33 im. Stefana Kopcińskiego w Łodzi, Opiekunowie: Izabela Mierzejewska, Katarzyna Muszyńska – Rećko

 

Gimnazjum

 

 

I miejsce Joanna Perkowska, Gimnazjum nr 27 im. Orląt Lwowskich w Warszawie, opiekun: Anna Cieplewicz

II  miejsce Maj Julia, Kawecka Natalia, Skinder Justyna, Publiczne Gimnazjum Samorządowe im. Noblistów Polskich w Kazimierzy Wielkiej, opiekun: Monika Anielska, Ewa Kosz,

II miejsce Więznowska Agnieszka, Gimnazjum nr 145 im. Jana Pawła II we Włocławku, opiekun: Katarzyna Bieńkowska – Wasiluk,

III miejsce Kociołek Piotr , Gimnazjum nr 145 im. Jana Pawła II w Warszawie, opiekun: Katarzyna Bieńkowska – Wasiluk,

III miejsce Jaros Weronika, Sroka Agnieszka , Publiczne Gimnazjum im. Armii Krajowej w Kajetanowie, opiekunka: Katarzyna Dobrowolska, Małgorzata Mostowik,

 

Wyróżnienie Kwiek Aleksandra , Społeczne Gimnazjum  nr 1 w Krakowie, opiekun: Joanna Słobodzin- Żaba

Wyróżnienie: Węgrzyn Wojciech, Zespół Szkół nr 14 w Krzesławicach, opiekun: Wioletta Kodanica

Wyróżnienie: Głąb Adam, Gimnazjum nr 4 im. Romualda Traugutta w Jaśle, opiekun: Edyta Madej,

Wyróżnienie: Turmanowicz Aneta, Kurek Rafał, Olszewski Dawid, Gimnazjum nr 3 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Szczytnie, opiekun Ewa Radziwińska, Małgorzata Manelska

 

Liceum

 

I miejsce Wiechecka Diana, Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, opiekun: Wojciech Kubala

II miejsce, Maja Wiśniewska, Marta Cacko, Dominika Cholewińska, Magdalena Kaczmarek, Dorota Woźnica, Martyna Szczęsna, Robert Mackiewicz, Mariusz Pawelec, Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, opiekun: Anna Banaszek

III miejsce, Michał Pełszyk, Środowiskowy Hufiec Pracy w Warszawie, opiekun: Agnieszka Rzepko

 

Wyróżnienie – Natalia Janicka, Kamil Ćwintal,  Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie, opiekun: Joanna Bańka

 

——————

Wyróżnienie specjalne Fundacji Warszawa Walczy 1939-45

  1. Jakub Stępniewski , Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku, opiekun: Łukawska Renata
  2. Mikołaj Rudnicki, Maks Wygnański, Sebastian Obuchowicz, Przedszkole nr 130 im. Marii Kownackiej, opiekun: Ewa Dziubińska
  3. Maja Matych, Jan Kaczmarek, Przedszkole nr 130 im. Marii Kownackiej, opiekun: Ewa Dziubińska
  4. Barnaś Kacper, PSP nr 1, opiekun: Czesak Monika
  5. Salska Wiktoria, SP nr 33 w Łodzi, opiekun: Izabela Mierzejewska
  6. Gładyszewski Wiktor, Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku, opiekun: Łukawska Renata
  7. Szyszka Roksana, Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku, opiekun: Ewa Piwowarska

 

Laureatów, a także opiekunów serdecznie zapraszamy na finał konkursu, który odbędzie się w 17 czerwca o godz. 12.00 w Muzeum Niepodległości, al. Solidarności 62, Warszawa

 

 

 

 

——————————

 

 

 

 

 

 

 

 

REGULAMIN KONKURSU

 

FUNDACJA „WARSZAWA WALCZY 1939-1945”

MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI

BIURO EDUKACJI URZĘDU MIASTA ST. WARSZAWY

 

OGŁASZAJĄ

Z OKAZJI 70 ROCZNICY POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

KONKURS HISTORYCZNY

 

„Powstanie Warszawskie w świadomości potomnych”

pod patronatem

PREZYDENTA MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY

ZWIĄZKU POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH

MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

 

PWK kopia

I.       ORGANIZATORZY:

 

Fundacja „Warszawa Walczy 1939-1945”

Muzeum Niepodległości

Biuro Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy

 

  1. II.    CEL KONKURSU:

 

- zapoznanie dzieci i młodzieży z historią Polski

- kształtowanie patriotyzmu i szacunku dla bohaterskiego  czynu

  powstańczego 1944 roku

- prezentacja twórczości plastycznej o wysokich walorach estetycznych

- kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego

 

III. UCZESTNICY KONKURSU:

 

  1. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie wszystkich typów szkół (podstawowe, gimnazja, ponadgimnazjalne) oraz wychowankowie placówek edukacyjnych, którzy wykonają prace indywidualnie i grupowo.
  2. Fundacja ,,Warszawa Walczy 1939-1945” przekaże bezpłatnie komplet publikacji ,,Warszawskie Termopile” /ok. 30 książek/  wszystkim szkołom i placówkom wychowawczym uczestniczącym w konkursie. Odbiór publikacji w siedzibie Fundacji przy ul. Kazimierzowskiej 64A po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym tel. 2284809 23.

 

IV. WARUNKI UCZESTNICTWA:

 

  1. Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie pracy (do wyboru):

a)      Plastycznej, w różnorodnych technikach i rozmiarach (maksymalny format

       A 3, dla plakatu, A-2 dla albumu, czy gazetki – prace  mogą być zrolowane);

            b)   Pisemnej, w dowolnym rodzaju i gatunku literackim lub publicystycznym;

            c)   Multimedialnej (prezentacji komputerowej, fotograficznej, filmowej).

2      Prace multimedialne wykonane w programie PowerPoint i zarejestrowane na DVD lub

          CD,  czas projekcji do 10 minut.  

  1. Przy pracach opisowych należy wykonać wydruk i nagrać na CD.
  2. Uczestnik (indywidualny lub grupowy) może wykonać jedno z zadań

       wyżej wymienionych kategorii.

  1. Szkoła, placówka wychowawcza może przesłać do komisji konkursowej nie  

       więcej niż 3 prac w każdej kategorii /plastycznej, pisemnej, literackiej/.

 

 

  1. V.    ZGŁASZANIE PRAC:

 

  1. Każda praca powinna być opatrzona kartą informacyjną zawierającą następujące dane: imię, nazwisko, wiek autora (autorów), adres domowy lub szkoły-placówki edukacyjnej z kodem i telefonem, imię i nazwisko nauczyciela lub innej osoby, pod kierunkiem której praca została wykonana.

         2.    Prace nadesłane na konkurs nie będą zwracane.

         3.    Prace nagrodzone i wyróżnione zostaną przekazane do Muzeum Niepodległości.           

         4.   Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do reprodukowania prac oraz publikowania w

               środkach masowego przekazu.

  1. Prace zakwalifikowane na konkurs stanowią własność Organizatorów.

 

VI. TERMINARZ NADSYŁANIA PRAC:

 

Prace plastyczne, pisemne i multimedialne należy nadsyłać na adres: Muzeum Niepodległości 00-240 Warszawa, Al. Solidarności 62, od 1 kwietnia do 30 kwietnia 2014 roku.

 

  1. VII.           OCENA PRAC I NAGRODY:

 

Prace konkursowe oceniane będą w następujących grupach wiekowych:

– uczniowie szkół podstawowych;

– uczniowie gimnazjów;

– uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Prace oceniać będzie komisja konkursowa powołana przez Dyrektora Muzeum Niepodległości, po uzgodnieniu ze współorganizatorami konkursu.

Organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe dla uczestników i nauczycieli- opiekunów  za zajęcie 1-3 miejsca we wszystkich kategoriach.

 

Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu i wręczenia nagród odbędzie się w  17 czerwca 2014 r. w Muzeum Niepodległości. O dokładnym terminie laureaci powiadomieni zostaną w terminie późniejszym.

 

Ekspozycja prac pokonkursowych zorganizowana zostanie w Muzeum Niepodległości.

 

 

Informacje na temat konkursu można uzyskać:

 

1)       Dział Edukacji i Promocji Muzeum Niepodległości , tel/fax 22 8279643,  tel. 228269091/92 w. 34

2)       Fundacja ,,Warszawa Walczy 1939-1945″, tel. 22 848 09 23.

 

 



Podziel się na