„Niepodległa 2016”.


WYNIKI KONKURSU!

Galeria zdjęć dostępna na fanpage’u Muzeum na facebooku.

Wyniki konkursu:

Niepodległa – tradycja w zderzeniu ze współczesnością  2016

Praca plastyczna

Przedszkola

I miejsce:   Barański Michał, Szkoła Podstawowa w Dobrzeszowie, oddział przedszkolny

Opiekun: Anna Perz, Anna Socha

II miejsce:  Kość Konrad, Szkoła Podstawowa im. 4 Brygady Pancernej Wojska Polskiego w Zawodówce, oddział  przedszkolny

Opiekun: Katarzyna Auguścik

III miejsce: Bujak Martyna, Szkoła Podstawowa w Dobrzeszowie, oddział przedszkolny

Opiekun: Anna Perz, Anna Socha

Wyróżnienie:  Kocjan Lena, Szkoła Podstawowa nr 1 w ZSO w Sędziszowie, oddział przedszkolny

Opiekun: Elżbieta Juran

Wyróżnienie:  Saska Maja, Szkoła Podstawowa nr 1 w ZSO w Sędziszowie, oddział przedszkolny

Opiekun: Elżbieta Juran

Szkoła Podstawowa ( klasy I-III)

I miejsce : Pęśko Jan, Szkoła Podstawowa im. A. Kamińskiego w Guzowie

Opiekun: Ewa Kozińska

II miejsce: Wiktoria Dziobek, Zespół Szkół w Zalesiu,

Opiekun: Wiesława Sudewicz

III miejsce:  Amelia Lalayan, Szkoła Podstawowa nr 189 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Opiekun:  Ewa Łapińska

Wyróżnienie: Mercik Iga, Szkoła Podstawowa nr 340 w Warszawie

Opiekun: Ewelina Duma – Jura

Wyróżnienie: Bojke Julia, Szkoła Podstawowa nr 14 im. ks. Grzegorza Piramowicza w Gdańsku

Opiekun: Zdzisława Głowienka

Wyróżnienie: Dudzińska Blanka, Szkoła Podstawowa nr 14 im. ks. Grzegorza Piramowicza w Gdańsku

Opiekun: Zdzisława Głowienka

Szkoła Podstawowa ( klasy IV-VI)

I miejsce:  Nowak Aleksandra, Szkoła Podstawowa nr  3 w Markach

Opiekun: Hanna Polkowska

II miejsce: Biskupski Bartłomiej, Szkoła Podstawowa w Małogoszczu

Opiekun: Magdalena Wiklina

III miejsce: Allen Wołowski , Szkoła Podstawowa Nr 61 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Przybosia w Warszawie

Opiekun: Beata Dudziak – Tomaszek

Wyróżnienie: Radziewicz Lena, Zespół Szkół w Leszczydole Nowinach, Szkoła Podstawowa  im. Jana Pawła II

Opiekun: Teresa Przygoda

Wyróżnienie: Gorzelak Tomasz, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Brzesku,

Opiekun: Grażyna Pleśniarska – Gwizdała

Wyróżnienie: Wojtasiński Miłosz, Szkoła Podstawowa w Małogoszczu

Opiekun: Magdalena Wiklina

Wyróżnienie: Popiel Kaja, Szkoła Podstawowa nr 1 w Olsztynie

Opiekun: Iwona Obrębska

Praca literacka – wywiad

I miejsce:  Szafrańska Kinga, I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Żywcu

Opiekun: Andrzej Ryczkiewicz

 Wyróżnienie:  Talarska Karolina, Prywatne Gimnazjum Sióstr Niepokalanek im. Matki Bożej Jezłowieckiej w Szymanowie

Opiekun: dr Agnieszka Sławińska

 Wyróznienie: Bocian Oliwia, Technikum Ekonomiczne w Lubartowie

Opiekun:  Dorota Bułgajewska – Muzyka

Gazetka okolicznościowa

I miejsce: Nolewajka Szymon, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu

Opiekun: Monika Balczarek

II miejsce: Wiśniewski Julian, Gimnazjum nr 54 im. Adama Kazimierza księcia Czartoryskiego w Warszawie

Opiekun: Małgorzata Zielińska

III miejsce: Ziobro Oliwia, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świerklańcu

Opiekun: Monika Balczarek

Wyróżnienie :  Szelaszuk Patrycja, Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach

Opiekun:  Aldona Pitera

Wyróżnienie :  Szambelan Dominika, Zespół Szkół w Mogilnie

Opiekun: Renata Lepsza

Wyróżnienie : Trojan Katarzyna, Zespół Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie

Opiekun: Anna Gąsior

Prezentacja multimedialna

I miejsce: Kołodziejski Kamil, Katolickie Gimnazjum w Tomaszowie Mazowieckim

Opiekun: Olga Górska

II miejsce: Kowalski Łukasz, Publiczne Gimnazjum nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu

Opiekun: Renata Staniec

III miejsce: Demianiuk Mateusz, Publiczne Gimnazjum nr 2 im. ks. Jerzego Popiełuszki w Ząbkach

Opiekun: Agnieszka Barbachowska

Wyróżnienie : Szplit Marta, Gimnazjum nr 16 w Kielcach

Opiekun: Leszek Kopieniak

Wyróżnienie : Henni Karolina, Gimnazjum nr 144 z Oddziałami Integracyjnymi im Szarych Szeregów w Warszawie

Opiekun: Anna Leoniak

Wyróżnienie : Sokołowska Karolina, Prywatne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek im. Matki Boskiej Częstochowskiej w Szymanowie

Opiekun:  dr Agnieszka Sławińska

Laureatów i opiekunów serdecznie zapraszamy na finał konkursu, który odbędzie się

10 listopada (czwartek) o godzinie 12.00  w sali kinowej Muzeum Niepodległości w Warszawie,

  1. Solidarności 62, 00-240 Warszawa

—————————

 

MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE

ogłasza kolejną edycję konkursu

„NIEPODLEGŁA. Tradycja w zderzeniu ze współczesnością ”

na rok szkolny 2016/2017

 CELE KONKURSU:

  1. Zapoznanie z problematyką odzyskania i obrony przez Polskę niepodległego bytu,
    2. Przybliżenie postaci zaangażowanych w walkę o wolność kraju w XIX i XX wieku,
    3. Kształtowanie patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych narodu polskiego.
    4. Ukazanie różnych form obchodów rocznicy odzyskania niepodległości.

W tegorocznej edycji konkursu – podobnie jak rok temu – chcemy przypomnieć różne okoliczności obchodów Święta Niepodległości w Polsce od czasów II Rzeczypospolitej, poprzez II wojnę światową, lata powojenne, okres PRL-u, czas stanu wojennego, aż do roku 2015 r.. Młodzież zachęcamy do rozmów z członkami rodziny czy znajomymi na temat wydarzeń minionego stulecia.

REGULAMIN
1. Prace konkursowe winny dokumentować obchody rocznic odzyskania niepodległości.

  1. Udział w konkursie mogą wziąć:
  2. a) uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych,
  3. b) uczniowie szkół podstawowych (klasy I-III i IV-VI) i dzieci z przedszkoli.
  4. Konkurs realizowany jest w kategoriach:
  5. a) uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych:
  • spisane wywiady z uczestnikami obchodów zilustrowane fotografiami, kserokopiami zaproszeń, ulotek i innych materiałów  do 8 stron formatu A-4, czcionką 12, Times New Romana , odstępy  1,5 wiersza

Prace winny mieć formę wydruku z załączonymi materiałami ilustracyjnymi. W przypadku wywiadów należy podać imię i nazwisko rozmówcy.

  • projekt (w formie wydruku) 2-stronicowej gazetki okolicznościowej z datą                        11 listopada (rok od 1918 do 2015) ukazującej obchody rocznicy odzyskania niepodległości,  w formacie strony A-3
  • prezentacja multimedialna w programie power – point 2010 albo starszy  pt. Niepodległość w świadomości młodych (nagrana na płycie CD), czas  odtwarzania do 5 minut

Uwaga: Prace uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych będę oceniane w jednej kategorii wiekowej.

  1. b) uczniowie szkół podstawowych (klasy I-III i IV-VI) oraz zainteresowane przedszkola – praca plastyczna zatytułowana Niepodległość w oczach dziecka , format A-3 lub większy, technika dowolna

Uwaga: Prace plastyczne dzieci będą oceniane w trzech kategoriach: przedszkolaki, uczniowie kl. I -III, uczniowie klas IV-VI.

Jedna placówka może nadesłać na konkurs max 5 prac w każdej kategorii wiekowej.

  1. Wszystkie prace zgłaszane na konkurs winny być oryginalne, tj. opracowane samodzielnie i nie nagrodzone wcześniej w innych konkursach. Prace wykonywane przez uczniów winny mieć każdorazowo zapewnioną pomoc opiekunów.

Do konkursu kwalifikują się wyłącznie prace indywidualne.

  1. Wszystkie prace powinny być odpowiednio podpisane:

imię i nazwisko uczestnika,

pełna nazwa szkoły, klasa,

adres szkoły,

e-mail i telefon,

nazwisko nauczyciela – opiekuna ucznia.

Prace muszą być też opatrzone podpisaną formułą z podpisem autora:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Muzeum Niepodległości w Warszawie al. Solidarności 62 00-240 Warszawa zgodnie z Ustawą z dnia. 29. 08. 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883).

  1. Terminarz:
  • termin ogłoszenia konkursu: 2 września 2016 r.
  • termin nadsyłania prac: 14 października 2016 r.
  • ogłoszenie wyników i uroczyste zakończenie konkursu: 10 listopada (czwartek) 2016 r. godz. 12.00
  1. Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac zostaną zaproszeni na uroczyste zakończenie konkursu. Podczas uroczystości otrzymają dyplomy i nagrody książkowe. Organizatorzy biorą pod uwagę wykorzystanie fragmentów najciekawszych prac w artykule podsumowującym konkurs w czasopiśmie muzealnym „Niepodległość i Pamięć” oraz eksponowanie prac plastycznych na okolicznościowej wystawie.

Informacji na temat konkursu udziela koordynator:

Michał Rybak , e-mail: m.rybak@muzeumniepodleglosci.art.pl

tel. 22 826 90 91 wew. 42

 

 

 

niepodlegla2016-kopia