Do zakończenia projektu pozostało:

"Dostosowanie Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów do nowych funkcji kulturalnych i edukacyjnych
w tym dla osób niepełnosprawnych"
dni
1
8
7
godz.
1
8
min.
0
7
sek.
0
6

Konkurs „Niepodległa”


 

Wyniki konkursu „Niepodległa. Tradycja w zderzeniu ze współczesnością” 2013

 

Kategoria: praca plastyczna – kartka pocztowa

 

Na konkurs wpłynęło 20 prac wykonanych przez 19 przedszkolaków

 

Miejsce

Imię i nazwisko autora

Adres placówki

Imię i nazwisko opiekuna

I

Natalia Gałązka

Przedszkole KRASNAL ul. Kolejowa 10 11-500 Giżycko

Joanna Wiadrowska

II

Wiktoria Dziobek

Szkoła Podstawowa w Berezówce (klasa przedszkolna) Berezówka 26

21-512 Zalesie woj. lubelskie

Wiesława Sudewicz

II

Wiktoria Kołodziejska

Przedszkole KRASNAL  Ul. Kolejowa 10  11-500 Giżyck

Anna Ropela-Storcz

III

Blanka Piątek

Przedszkole Elemelki ul. Vogla 10 02-963 Warszawa

Sylwia Bilska

III

Natalia Frączkowska

Przedszkole Elemelki ul. Vogla 10 02-963 Warszawa

Anna Stefaniak

III

Zofia Szarawara

Przedszkole Elemelki ul. Vogla 10 02-963 Warszawa

Maria Dąbrowska

III

Magdalena Bigaj

Przedszkole Nr 3 Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Św.

ul. Lotnicza 4a 31-462 Kraków

s. Celina Wierzchowska

wyróżnienie

Maria Aleksandruk

Przedszkole KRASNAL  ul. Kolejowa 10 11-500 Giżycko

Joanna Wiadrowska

wyróżnienie

Stanisław Szarawara

Przedszkole Elemelki ul. Vogla 10 02-963 Warszawa

Anna Stefaniak

 

Szkoły podstawowe klasy 0-3 przysłały prace 37 uczestników

 

Miejsce

Imię i nazwisko autora

Adres szkoły

Imię i nazwisko opiekuna

I

Wiktoria Chałon

SP Nr 7  ul. Zimna 16 25-732 Kielce

Lidia Adach

II

Kinga Wasiewicz

SP im. T. Kościuszki ul. Millenium 76 05-503 Głosków

Małgorzata Spytek

II

Maria Kuczwara

SP nr 7  ul. Zimna 16 25-732 Kielce

Lidia Adach

III

Alicja Olizaruk

SP nr 1  08-200 Łosice ul. Szkolna 5

 

Justyna Lipińska

Joanna Olizaruk

III

Alicja Kuklis

SP ul. Kolorowa Mierzyn woj., zachodniopomorskie

Gabriela Borowska

wyróżnienie

Maria Król

SP nr 7  ul. Zimna 16 25-732 Kielce

Lidia Adach

Szkoły podstawowe klasy 4-6:

79 uczestników nadesłało 80 prac

 

Lp.

Imię i nazwisko autora

Adres szkoły

Imię i nazwisko opiekuna

I

Mikołaj Garnys

SP Nr 33  ul. Lermontowa 7 92-512 Łódź

Izabela Mierzejewska

II

Maciej Motyliński

SP Adamowizna ul. Osowiecka 33  05-825 Grodzisk Mazowiecki

Dorota Urbańska

II

Natalia Kwatek

SP im. T. Kościuszki ul. Millenium 76 05-503 Głosków

Małgorzata Spytek

III

Maria Wicka kl. 4

SP im. T. Kościuszki ul. Millenium 76 05-503 Głosków

Małgorzata Spytek

wyróżnienie

Paulina Targaszewska

SP Nr 2  Ul. 15 Sierpnia 44 96-505 Sochaczew

 

Agnieszka Sławińska

 

wyróżnienie

Anita Hryciuk

Szkoła Podstawowa w Berezówce  Berezówka 26

21-512 Zalesie woj. lubelskie

Wiesława Sudewicz

wyróżnienie

Jakub Dyl

SP nr 17  ul. Dekerta 1 Katowice

Mirosław Rusinowski

wyróżnienie

Aleksandra Kozłowska

Zespół Szkół nr 19 im. Synów Pułków ul. A. Grzymały-Siedleckiego 11

85-868 Bydgoszcz

Ewa Osieleniec

 

 

Kategoria Spisane wywiady

Gimnazja nadesłały 3 prace

 

Lp.

Imię i nazwisko autora

Adres szkoły

Imię i nazwisko opiekuna

Uwagi

3

Klaudia Gapińska

Gimnazjum nr 4 09-400 Płock ul. Miodowa 18

 

Bożena Żeromska-Bogacz

Beata Kowalska

wyróżnienie

 

 

Nagrody dodatkowe:

dla najmłodszego uczestnika konkursu – Blanka Piątek

dla autora ciekawego przedstawienia Piłsudskiego – Hubert Tymoszczuk

 

 

Laureatów (osoby nagrodzone i wyróżnione) wraz z opiekunami zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się 19 listopada br. o godz. 12.00 w siedzibie Muzeum Niepodległości w Warszawie, al. Solidarności 62.

—————————————————————————————————————————————————

 

 

MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE

ogłasza kolejną edycję konkursu „NIEPODLEGŁA”

 

CELE KONKURSU:

1. zapoznanie z problematyką odzyskania i obrony przez Polskę niepodległego bytu,
2. przybliżenie postaci zaangażowanych w walkę o wolność kraju w XIX i XX wieku,
3. kształtowanie patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych narodu polskiego,
4. ukazanie różnych form obchodów rocznicy odzyskania niepodległości.

 

W tegorocznej edycji konkursu chcemy przypomnieć różne okoliczności obchodów Święta Niepodległości w Polsce od czasów II Rzeczypospolitej, poprzez II wojnę światową, lata powojenne, okres PRL-u, czas stanu wojennego, aż do roku 1989. Zwracamy się więc do wszystkich, którym zapadły w pamięć takie uroczystości o zapisanie swoich wspomnień, zaś młodzież zachęcamy do rozmów z członkami rodziny czy znajomymi.

 

REGULAMIN
1. Prace konkursowe winny dokumentować obchody rocznic odzyskania niepodległości.

2. Udział w konkursie mogą wziąć:

a) osoby dorosłe,

b) uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych,
c) uczniowie szkół podstawowych (klasy I-III i IV-VI) i dzieci z przedszkoli.

2. Konkurs realizowany jest w kategoriach:

a) dorośli – zapiski, wspomnienia, refleksje wzbogacone fotografiami, kserokopiami zaproszeń, ulotek i innych materiałów;

b) uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – spisane wywiady z uczestnikami obchodów zilustrowane fotografiami, kserokopiami zaproszeń, ulotek i innych materiałów.

Prace w obydwu kategoriach winny mieć formę wydruku z załączonymi materiałami ilustracyjnymi. W przypadku wywiadów należy podać imię i nazwisko rozmówcy.

c) uczniowie szkół podstawowych (klasy I-III i IV-VI) oraz zainteresowane przedszkola – praca plastyczna – projekt okolicznościowej pocztówki z okazji 11 listopada. Praca musi mieć format pocztówki.

 

Uwaga: Jedna placówka może nadesłać na konkurs max 2 prace w każdej kategorii wiekowej. Prace plastyczne będą oceniane w trzech kategoriach: przedszkolaki, uczniowie kl. 0-III, uczniowie klas IV-VI.

3. Wszystkie prace zgłaszane na konkurs winny być oryginalne, tj. opracowane samodzielnie i nie nagrodzone wcześniej w innych konkursach. Prace wykonywane przez uczniów winny mieć każdorazowo zapewnioną opiekę nauczycieli.

 

4. Wszystkie prace powinny być odpowiednio podpisane:

imię i nazwisko uczestnika,

pełna nazwa szkoły, klasa,

adres szkoły,

e-mail i telefon,

nazwisko nauczyciela – opiekuna ucznia.

 

Prace muszą być też opatrzone podpisaną formułą z podpisem autora:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Muzeum Niepodległości w Warszawie al. Solidarności 62 00-240 Warszawa zgodnie z Ustawą z dni. 29. 08. 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883).

 

5. Terminarz:

  • termin ogłoszenia konkursu: 2 września 2013 r.
  • termin nadsyłania prac: 22 października 2013 r.
  • ogłoszenie wyników i uroczyste zakończenie konkursu: 19 listopada 2013 r.

 

6. Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac zostaną zaproszeni na uroczyste zakończenie konkursu. Podczas uroczystości otrzymają dyplomy i nagrody książkowe. Organizatorzy biorą pod uwagę wykorzystanie fragmentów najciekawszych prac w artykule podsumowującym konkurs w czasopiśmie muzealnym „Niepodległość i Pamięć”.

 

Informacji na temat konkursu udziela:

koordynator: dr Jolanta Załęczny

e-mail: j.zaleczny@muzeumniepodleglosci.art.pl

te. 22 826 90 91 wew. 41