Spotkanie 26 kwietnia 2012 na KUL

26 kwietnia 2012 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyło się spotkanie upamiętniające ofiary niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w Kościele p.w. Świętego Krzyża, następnie goście przeszli do Starej Auli KUL, gdzie obejrzeli występ Teatru Enigmatic zatytułowany „Jeśli echo ich słów umilknie – zginiemy. Listy więźniarek KL Ravensbrück”. Podczas spotkania odbyła się promocja katalogu wystawy „I trzeba było żyć… Kobiety w KL Ravensbrück”. Organizatorami uroczystości byli: Katolicki Uniwersytet Lubelski, Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” w Lublinie, IV Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempolewskiej w Lublinie, Zespół Szkół nr 10 w Lublinie oraz Gimnazjum nr 7 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie.