Śladami Kresowych Opowieści

26 lutego (wtorek) 2013 godz. 11.00

Muzeum Niepodległości w Warszawie  i Wydawnictwo Galaktyka w Łodzi serdecznie zapraszają na spotkanie z cyklu:

Śladami Kresowych opowieści

w programie:

– promocja książki Ryszarda Jana Czarnowskiego Lwów – sacrum et profanum,

prowadzenie Michał Rybak

Miasto Lwów Semper Fidelis ( zawsze wierne Rzeczpospolitej było przez stulecia jednym z głównych ośrodków państwowości polskiej. W XIX i pierwszych dziesięcioleciach XX wieku pełniło rolę centrum kulturalnego, promieniującego nie tylko na Kresy Wschodnie. Mimo, że Lwów przez wieki leżał w sercu Rzeczypospolitej, był polską bramą do szeroko rozumianego Wschodu, stanowiąc jednocześnie kwintesencję polskości i kultury łacińskiej Zachodu. Polecam tę książkę wszystkim Czytelnikom, a szczególnie młodzieży wychowanej przez historiografię postmodernistyczną, ukazującą dzieje Polski w fałszywym zwierciadle.

oprac. Prof. dr hab. Czesław Partacz