Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2018 przypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów w Muzeum Więzienia Pawiak oraz Mauzoleum Walki i Męczeństwa. Jest to również rocznica likwidacji „Pawiaka”. Niemcy wobec zbliżającego się frontu zostali zmuszeni do likwidacji więzienia. 31 lipca zwolniono ostatnią grupę więźniarek oraz lekarki i lekarzy. Dzień wcześniej w ostatnich transportach z więzienia mężczyzn wysłano do obozu Gross-Rosen, natomiast kobiety do obozu w Ravensbrück.

1 sierpnia 2018 r. o godz. 17.00 kwiaty złożone zostaną w Muzeum Więzienia Pawiak, wcześniej tego dnia o godz. 9.30 kwiaty zostaną złożone w Mauzoleum Walki i Męczeństwa.