Płońsk. Finisaż wystawy pt. „Drogi do Niepodległej” i inauguracja akcji edukacyjnej

Wczoraj, 13 września, w Urzędzie Miejskim w Płońsku odbył się finisaż naszej wystawy pt. „Drogi do Niepodległej”. Podczas spotkania aktorka Ewa Dałkowska przeczytała fragmenty wspomnień Kazimiery Iłłakowiczówny – przez blisko dziewięć lat pełniącej funkcję sekretarza Józefa Piłsudskiego.

Tego samego dnia w Płońsku Muzeum Niepodległości zainaugurowało akcję edukacyjną, którą będzie realizować przez cały rok 2018/2019. W Szkole Podstawowej nr 3 dyrektor Muzeum dr Tadeusz Skoczek przeprowadził pierwszą lekcję z cyklu „Polskie drogi do niepodległości”, podczas której sporo miejsca poświęcił Cytadeli Warszawskiej. Koordynatorem merytorycznym akcji „Polskie drogi do niepodległości” jest Krzysztof Bąkała – kierownik Działu Edukacji naszej instytucji.