Noc Muzeów 2019

zapraszamy na

NOC MUZEÓW

w oddziałach Muzeum Niepodległości w Warszawie

W programie Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej między innymi zwiedzanie wystawy stałej „Więźniowie X Pawilonu…” z przewodnikiem – kolejne oprowadzania rozpoczynają się o godzinie 20.00, 22.00 i 23.00. Od godz. 19.30 do godz. 22.00 Muzeum zaprasza na cykl filmów „Polska Niepodległa – Historia w ożywionych obrazach”.

W Galerii Brama Bielańska Muzeum X Pawilonu Cytadeli będzie można oglądać wystawy „Gwiazdy Sportu Niepodległej” oraz „Dyplomy Sportowe II RP” z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Muzeum Więzienia Pawiak oprócz zwiedzania ekspozycji stałej oferuje pokaz filmów dokumentalnych w specjalnie przygotowanym kinie plenerowym. Zwiedzający będą także świadkami  pokazów i scenek z udziałem grup rekonstrukcji historycznej. Wyjątkową atrakcją będzie prezentacja zabytkowych pojazdów. Czynne podczas Nocy Muzeów będzie również Mauzoleum Walki i Męczeństwa w alei Szucha.

Więcej informacji o Nocy Muzeów w Warszawie na : www.um.warszawa.pl/nocmuzeow/ oraz za pośrednictwem aplikacji Going