Nagroda i Konkurs im. Zygmunta Glogera. Muzeum Niepodległości wyróżnione.

Z radością informujemy, że Kapituła Nagrody i Konkursu im. Zygmunta Glogera przyznała Muzeum Niepodległości wyróżnienie honorowe w tegorocznej, XXIX edycji konkursu – za bogatą działalność muzealną i wydawniczą. Podczas uroczystości wręczenia nagród, zorganizowanej w czwartek 18 października 2018 r. w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, wyróżnienie odbierze dyrektor Muzeum Niepodległości dr Tadeusz Skoczek. Uroczystości towarzyszyć będzie dwudniowa sesja naukowa na temat „Polska po latach niewoli” (program w zaproszeniu). Nagroda im. Zygmunta Glogera przyznawana jest – osobom, instytucjom i organizacjom działającym na terenie Polski i za granicą – za szczególne zasługi w badaniu, ochronie i rozwoju kultury polskiej. Wśród dotychczasowych laureatów są m.in.: prof. Jan Miodek, Franciszek Ziejka, Józef Burszta, Julian Krzyżanowski, Roch Sulima, Jadwiga Klimaszewska, Dorota Simonides. Konkurs organizuje Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka” im. Stanisława Zagórskiego w Łomży we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowym Centrum Kultury, Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku oraz Urzędem Miejskim w Łomży.