Dramat zaklęty w listach

Dramat zaklęty w listach – publikacja Józefa Musioła poświęcona korespondencji Heleny Danowskiej-Ździebło z mężem Dominikiem Danowskim-Ździebłą „Kordianem” – dowódcą zgrupowania Armii Krajowej „Żelbet”, więźniem politycznym w okresie stalinowskim.

„Z ogromną uwagą i napięciem czytałem tę książkę, zawierającą – oprócz narracji Autora – niezwykłą i wciągającą kolekcję epistolograficzną, obejmującą zbiór listów, korespondencję wymienianą przez lata przez dwoje kochających się ludzi. Kobietę – pragnącą w swej cichości normalnego, a powtarzanego przez stulecia, ludzkiego życia – i Mężczyznę, wplątanego w wielkie młyny historycznych zdarzeń. Dwa światy, dwa marzenia, dwa wektory człowieczej egzystencji”.

Z posłowia prof. Jana Malickiego

Promocja książki odbędzie się