„Absolwenci UW w czasie próby” – wykład Roberta Hasselbuscha

W środę 22 czerwca 2016 o g. 17.00 Muzeum Więzienia Pawiak zaprasza – w ramach obchodów 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego – na wykład „Absolwenci UW w czasie próby”, poświęcony trojgu absolwentom medycyny na Uniwersytecie Warszawskim, którzy w czasie okupacji niemieckiej byli lekarzami w więzieniu Pawiak. Sylwetki dr. Lucjana Lotha, dr Anny Czuperskiej oraz dr. Zygmunta Śliwickiego przedstawi Robert Hasselbusch, pracownik merytoryczny Muzeum Więzienia Pawiak. Po wykładzie zapraszamy do wzięcia udziału w kuratorskim zwiedzaniu wystawy poświęconej lekarzom na Pawiaku pt. „Taniec wśród mieczów”, autorstwa Roberta Hasselbuscha i Marii Ciesielskiej.

środa 22 czerwca 2016 o godz. 17.00
Muzeum Więzienia Pawiak