170. rocznica uruchomienia „Wiedenki”.

Wiedeń

Zapraszamy na wyjątkowe środowe popołudnie (10 bm. ) do Muzeum Niepodległości. O godz.16.30 rozpocznie się spotkanie z okazji jubileuszu 170.lecia Drogi Żelaznej Warszawsko- Wiedeńskiej.

Będziemy rozmawiać o historii „Wiedenki” oraz o tym jak jej powstanie wpłynęło na rozwój Warszawy.  Swoje opowieści snuć będą : Marek Moczulski  i Andrzej Paszke ( znani autorzy książek i folderów o kolei ) , Michał Krasucki ( zastępca warszawskiego konserwatora zabytków)  oraz Jarosław Zieliński  ( laureat wielu nagród m.in. Klio, Warszawska Nagroda Literacka oraz tegorocznej nagrody ZAIKS-u w kategorii varsavianów).  Spotkanie będzie też okazją do prezentacji specjalnego wydania miesięcznika „Stolica”, w całości poświęconego drodze żelaznej. Wszyscy uczestnicy otrzymają również reprint pierwszego rozkładu jazdy kolei żelaznej, który przygotowała Szybka Kolej Miejska z okazji rocznicy .